KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12042537
nr 1204 2537
Félix Régamey
(1844-1907), Frankrike
Blandteknik, Uppförande av stolpar, signerad. Mixed media på papper, 18x26 cm
Kondition: skador, slitage
Félix Régamey, fransk bildkonstnär född 1844, Paris, Frankrike, död 1907, Juan-les-Pins, Antibes, Frankrike.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 september 2018
kl 20:16:27
17/9 19:11:21
Félix Régamey
Läs mer om Félix Régamey